Performance Media Team Leader

Job description

Jesteśmy agencją performance marketingu oferującą kompleksowe rozwiązania dla Klientów e-commerce o zasięgu globalnym. Przygotowujemy strategią komunikacji online i zajmujemy się jej wdrożeniem biorąc odpowiedzialność za wyniki sprzedaży naszych Klientów. W ciągu 6 lat zbudowaliśmy dynamiczny i profesjonalny zespół blisko 50 specjalistów, który na co dzień integruje produkcję, technologię oraz media w spójną całość i tworzy skuteczne narzędzia sprzedaży online.

Obowiązki:

  • Kierowanie zespołem performance marketingu: rekrutacja, motywowanie, rozwój pracowników, wyznaczanie oraz realizacja celów reklamowych, odpowiedzialność za wyniki i całokształt pracy zespołu
  • Monitorowanie oraz wnikliwa analiza wyników reklamowych, z naciskiem na kluczowe metryki: OR, CTROR, CTR, CR, eCPA, eCPC, eCPM, ROAS
  • Ocena potencjału biznesowego nowych źródeł ruchu (wydawców, sieci reklamowych/afiliacyjnych) oraz negocjowanie warunków współpracy z nimi
  • Tworzenie procesów usprawniających pracę zespołu i/lub całego działu, identyfikacja oraz naprawa procesów zepsutych
  • Współpraca z pozostałymi działami organizacji (m.in. IT, Dział Kreatywny, Księgowość) w celu usprawnienia realizacji projektów reklamowych
  • Zarządzanie budżetem reklamowym zespołu
  • Nieustanne poszerzanie wiedzy i kwalifikacji z performance marketingu, zarządzania oraz dziedzin pokrewnych

Job requirements

  • Doświadczenie w zakupie powierzchni reklamowych online (display, e-mail paid): min. 3 lata
  • Doświadczenie we współpracy z sieciami afiliacyjnymi na dużą skalę min. 3 lata
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem: min. 1 rok
  • Język angielski: min. C1 (warunek konieczny)
  • Solidna wiedza z zakresu performance marketingu: modele rozliczeniowe, formaty reklamowe, KPIe, metody optymalizacji, znajomość trendów oraz tendencji w digital marketingu
  • Umysł analityczny oraz zdolność krytycznego myślenia
  • Wysoko rozwinięta inteligencja emocjonalna
  • Samodzielność oraz inicjatywa
  • Orientacja na cel

Oferujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do zaangażowania i doświadczenia
  • Prywatną opiekę medyczną i pakiet Multisport
  • Możliwość rozwoju w strukturach dynamicznie rozwijającej się firmy o dużej skali biznesu
  • Realny wpływ na kształtowanie strategii działań i prowadzone projekty. Szeroki zakres odpowiedzialności pozwalający na rozwój kompetencji managerskich
  • System wewnętrznych i zewnętrznych szkoleń pracowniczych, mentoring
  • Przyjazną atmosferę pracy w młodym zespole